סיפורי הצלחה

אופק

דפוס אופק בחיפה החל את דרכו כבר בשנת 1925 כאשר נוסד בשם "דפוס ורהפטיג" על ידי מר נח ורהפטיג ז"ל. שם בית הדפוס שונה בשנת 1970, כאשר נרכש על ידי עובדיו והפך לקואופרטיב. בתחילת 1980 הועבר הדפוס לבעלותם של שלושה שותפים, ביניהם יוסי בן שושן, אשר נמנה על עובדיו הותיקים, ואף עבד שם טרם שירותו הצבאי. בשנת 1993 עבר דפוס אופק לבעלותו המלאה של יוסי בן שושן, אשר צירף את בניו וכלותיו לחברה והם נמנים על 25 העובדים בחברה, אשר  מתפקדת כיום כעסק משפחתי.

דפוס אופק עוסקת בעיקר בהדפסת חומר שיווקי, ספרות טכנית, מידע משתנה ואריזות. החברה מתמחה גם בהדפסת עלוני תרופות ועומדת בכל הקריטריונים והתנאים של צוותי האיכות של מפעלי התרופות. על לקוחות החברה נמנים בין השאר חברות הייטק ותעשייה, חברות הנדסה, מכללות, אוניברסיטאות ולקוחות פרטיים.

"נכנסנו לעידן הדיגיטלי לפני תשע שנים עם מכונת דפוס של חברה מתחרה", מספר יוסי בן שושן, מנכ"ל דפוס אופק. "כשחלה עלייה גדולה בדרישה לעבודות המודפסות בדפוס דיגיטלי, החלטנו לרכוש את מכונת הדפוס HP Indigo press 5500. בחרנו במכונה זו מאחר והיא הייתה טובה יותר מבחינת איכות ומהירות ההדפסה, אך גם מבחינת המבט לעתיד. האפשרויות להתפתחות וצמיחה הן רבות: HP אינדיגו מציעה יישומים רבים כמו דיוור ישיר, אריזות, מדבקות ועוד, כך שיש תמיד לאן להתפתח. כמו כן, מאחר וזו חברה ישראלית, השירות קרוב וזמין תמיד.

"אנו רואים פוטנציאל עצום בדפוס הדיגיטלי של HP אינדיגו בשל יתרונותיו הרבים כמו מהירות ואיכות הדפסה, הדפסת מידע משתנה וכמויות קטנות. הדפוס הדיגיטלי טומן בחובו גם יתרונות רבים עבור לקוחותינו, מאחר שהוא מאפשר להם לחסוך בעלויות ההדפסה ובכמויות המוצרים המודפסים. הלקוח אינו מחויב להדפיס כמויות גדולות, הוא יכול לשנות את תוכן החומר לפי הצורך מבלי להגדיל את עלות ההדפסה, והוא אינו צריך לאחסן או להשליך חומר מיותר".

בדפוס אופק כיום קיימות מחלקות דפוס אופסט ודיגיטלי. הדפוס הדיגיטלי מהווה כיום 30% מהמחזור, אך יוסי בן שושן צופה עלייה גדולה בנתח הדפוס הדיגיטלי בעתיד: "אנו פועלים  בשיתוף פעולה עם צוותי הפיתוח של HP אינדיגו במטרה לפתח נישות חדשות שיאפשרו לנו לצמוח ולבדל את החברה שלנו מהמתחרים. HP אינדיגו בהחלט תומכת בנו ומסייעת לנו בפיתוח העסקי, כך שמערכת היחסים בין החברות לא הסתיימה עם רכישת המכונה, אלא שאלה הם יחסים ארוכי-טווח".

חברת דפוס אופק פועלת בשיטת one-stop-shop, שבה היא מספקת פתרונות כוללים מקצה לקצה, באמצעות שילוב של מכונות הדפוס יחד עם כל השירותים תחת קורת גג אחת, ללא צורך במיקור חוץ. כתוצאה מכך, גם זמני התגובה והאספקה של החברה הינם מהירים ביותר. שירותי החברה כוללים עיצוב גרפי, שירותי גימור כמו כריכה קשה ורכה, ספירלה, קיפולים, למינציה ועוד. מחלקת העיצוב הגרפי הינה למעשה מחלקה נפרדת הפועלת כעוסק מורשה נפרד, והיא מהווה ערך מוסף לחברה, מאחר והיא משמשת גם למינוף בית הדפוס. לקוחות מבקשים עיצוב גרפי ואז עבודתיהם מודפסות באיכות גבוהה בבית הדפוס.  

 "מאחר וזו חברה משפחתית, הרי שכולנו שותפים להצלחת העסק. תפיסת העולם שלנו מבוססת על שירותיות, המשאב החשוב ביותר שלנו אינו הטכנולוגיה, כי אם אנשינו. אנו ידועים כבית דפוס איכותי ואנו גם בית הדפוס הראשון בישראל שקיבל את תו התקן ISO 9000 כך שאנו רואים חשיבות עליונה באיכות המשולבת בקדמה טכנולוגית. מטרתנו היא להפיק את המרב מהדפוס הדיגיטלי בכלל, וממכונת הדפוס והקשרים עם HP אינדיגו בפרט, כדי לממש את הפוטנציאל האדיר שטמון בתעשייה זו", מסכם יוסי בן שושן.

יוסי בן שושן משמש כיו"ר התאחדות המלאכה והתעשייה בצפון וגם כסגן ומ"מ נשיא ההתאחדות בישראל. בתוקף תפקידו הציבורי, יוסי מעורה היטב בשוק הדפוס בישראל, מעורב בהכשרת כוח אדם לתחום הדפוס בשיתוף משרד התמ"ת ולכן גם מכיר היטב את תחום הדפוס הדיגיטלי בישראל והפוטנציאל העצום שעדיין גלום בו.

הבהרה: המידע המופיע בסיפורי הלקוחות מובא מטעם הלקוחות והינו באחריותם בלבד
1800-800-083
פארק המדע, קרית ויצמן, ת"ד 150, רחובות
© כל הזכויות שמורות ל- אינדיגו