סיפורי הצלחה

אליניר דיגיטל

חברת אליניר הוקמה בשנת 1980 וכיום מועסקים בה 30 עובדים. החברה שנוסדה ע"י אלי מזרחי, עסקה בתחילת דרכה במתן שירותים למכונות צילום ומדפסות, ולאחר מכן, במתן שירותי צילום לסטודנטים ממקום מושבה באוניברסיטה. משם התפתח בית הדפוס של היום. החברה מתמקדת בהפקות דפוס מסחרי מגוונות, החל מספרים , קטלוגים וספרי מחזור, דרך מוצרי קידום מכירות ומארזים ועד לאלבומי תמונות, שמופקים באמצעות תוכנה מתקדמת ואינטואיטיבית שמוצעת באתר החברה.

החברה הינה למעשה ספקית שירותי הדפסה, שמציעה את כל פתרונות הדפוס והגימור תחת קורת גג אחת, החל מעיצוב וגרפיקה, דרך קדם דפוס ועד לכריכה. רוב לקוחות החברה נמנים על המגזר העסקי, לקוחות מוסדיים ובתי דפוס. 

אליניר נכנסה לעידן הדיגיטלי לפני כ-15 שנים, לפני כ- 8 שנים רכשה את מכונת הדפוס HP Indigo press 5500. לאחר מכן הצטרפה למשפחת אליניר מכונת הדפוס HP Indigo 7500 Digital Press ולפני כשנה, נרכשה מכונת הדגל של אינדיגו ושל אליניר, מכונת הדפוס החדשהHP Indigo 10000 Digital Press . 

"בחרנו במכונות הדפוס של HP אינדיגו מאחר וידענו שמכונות הדפוס של החברה ידועות באיכותן בעולם", מספר שחר מזרחי, מנכ"ל אליניר. "היתרונות המוכחים של מכונות הדפוס, כמו מהירות ואיכות הדפסה, הדפסת מידע משתנה, מגוון מצעי הדפסה ועקביות צבע מהווים יתרון תחרותי גדול מאוד עבורנו". 

בנוסף, גם הפיתוח העסקי שמציעה HP אינדיגו ללקוחותיה מהווה יתרון ברור. "במסגרת התוכניות לפיתוח עסקי של HP אינדיגו, מסייעת החברה ללקוחות לפתח את העסק שלהם ומעדכנת אותם ובמגמות החדשות בעולם הדפוס באמצעות ימי עיון, כנסים בארץ ובחו"ל, פורומים וביקורים של לקוחות. כל אלה מאפשרים לנו להרחיב את זווית הראייה שלנו ולעבור מתחום הדפוס הדיגיטלי אל עבר חשיבה שיווקית שונה, רחבה ונכונה יותר, שמתאימה למגמות החדשות בעולם הדפוס", מספר שחר. 

"הבנו כי אחת המגמות השולטות בשוק הינה מעבר להדפסה בפורמטים גדולים, ורצינו להיכנס לשוק זה. מכונת הדפוס האחרונה שרכשנו מאינדיגו מבדלת אותנו מהמתחרים ומעניקה לנו יתרון תחרותי, מאחר ואנו יכולים להציע ללקוחותינו מגוון רחב יותר של מוצרים. אין בשוק מכונות דפוס דיגיטליות דומות רבות בפורמט זה, ולכן אנו יכולים לזכות ביותר לקוחות ולקחת על עצמנו עבודות דפוס שלא יכולנו להפיק בעבר. 

"אנו מפיקים במכונת ה- 10000 מוצרים רבים ומיוחדים בגודל B2 כמו טריפלים, שהם ברושורים מקופלים עם כנפיים, פוסטרים וכריכות ספרים. גם הפרודוקטיביות השתפרה באופן משמעותי מאחר והפורמט הגדול מאפשר עימוד יעיל יותר של עבודות ההדפסה", מספר שחר. 

גורם נוסף שמעניק לאליניר יתרון תחרותי הינו העובדה כי החברה משתמשת מזה חמש שנים גם במכונת UV סלקטיבי של חברת סקודיקס. זוהי חברה ישראלית פורצת דרך בתחום שלב "ההשבחה", או שלב הגימורים. בעזרת טכנולוגיה ייחודית זו ניתן ליצור אפקטים של דו ותלת-מימד, כולל ציפוי והבלטה של אלמנטים מסוימים, כמו טקסטורה, תמונה או טקסט. אלמנט זה מקבל ברק מיוחד שמבליט אותו ומקנה מראה יוקרתי ומיוחד. 

תהליך זה הינו דיגיטלי לחלוטין ומוזיל בצורה משמעותית את עלויות הדפוס. "המכונה של סקודיקס משמשת כאיש מכירות מוצלח של החברה", מספר שחר. "היא מאפשרת לנו ליצוק דימיון ויצירתיות לתוך הדפוס. אנו יכולים להציע ללקוחותינו גימורים ועיטורים שלא ניתן למצוא אצל חברות אחרות."  אין ספק שמדובר בשילוב מנצח של שתי טכנולוגיות מובילות ופורצות דרך.

"בעתיד אנו מתכוונים להתמקד עוד יותר במכונת ה- 10000 ולהרחיב את יריעת האפשרויות באמצעות לקוחות וכיוונים חדשים. אנו גם מחפשים מצעי הדפסה מיוחדים עבור פורמט B2 כדי להגדיל את היתרון התחרותי שלנו" מסכם שחר. 

לסיום, כדאי לציין כי ההשקעה במכונות הדפוס של HP אינדיגו הינה השקעה לטווח ארוך. החברה החלה את פעילותה במכונת דפוס בסיסית ולאחר מספר שנים של עבודה, היא החליטה לשדרג למכונת דפוס חדשנית שתרחיב את תחומי פעילותה. במקביל, חברה אחרת רכשה את המכונה הקודמת ונכנסה גם היא לעידן הדיגיטלי של HP אינדיגו. כך ההשקעה במכונת דפוס של HP אינדיגו משתלמת גם כאשר מתקדמים למכונה חדשה יותר. 

לצפייה בסרטון על חברת אליניר
 

הבהרה: המידע המופיע בסיפורי הלקוחות מובא מטעם הלקוחות והינו באחריותם בלבד
1800-800-083
פארק המדע, קרית ויצמן, ת"ד 150, רחובות
© כל הזכויות שמורות ל- אינדיגו