סיפורי הצלחה

לופה ופפירוס משנות את ספרי התמונות

 "מהיום הראשון, אנשי HP התייחסו אלינו כאל משפחה, חברת HP היא הספק הטוב שהיה לנו אי פעם". 
ניר ויצמן, מנכ"ל פפירוס

"חברת HP ממלאת תפקיד מרכזי בהצלחה המתמשכת שלנו והייתה מעורבת מאוד ביצירת המותג "לופה"
יורם רוזנבאום, מנכ"ל לופה

האתגר:
* להצטרף לשוק המתפתח של ספרי תמונות
* לאפשר לפפירוס להתרחק מהדפוס המסחרי שאינו משתלם או רווחי
* לצייד את לופה בטכנולוגיה שתתמוך בחזון הדפסת ספרי התמונות שלה
* להדפיס באיכות הגבוהה ביותר בלוחות זמנים צפופים ובכמויות גמישות 

הפתרון:
* מכונת הדפוס HP Indigo 7500 Digital Press
* מכונת הדפוס HP Indigo press 3050
* מכונת הדפוס HP Indigo press 5500
* בקר ההדפסה HP SmartStream Photo Enhancement Server
* בקר ההדפסה HP Production Manager
* HP UV Coater 

התוצאות:

* לופה ופפירוס מדפיסות 800-1000 ספרי תמונות בממוצע ביום
* איכות ההדפסה מעולה ועקבית - רק 0.3% מהמוצרים מוחזרים לחברה בשל חוסר שביעות רצון
* בקר ההדפסה HP SmartAStream Photo Enhancement Server ממכן את רוב תהליך קדם ההפקה, ומספק עקביות בגוונים, ניגודיות, צבע ובהירות.
* החברות דורגו במקום הראשון בשוק הישראלי בהפקת ספרי תמונות

הכניסה לעולם ספרי התמונות

פפירוס, שנוסדה בשנת 1994, היא אחת מחברות הדפוס המסחרי המובילות בישראל, ומתמחה בהדפסת קטלוגים, חומר שיווקי וכרטיסי ביקור. בשנים האחרונות, עולם הדפוס הפך תחרותי יותר ובעל מתח רווחים נמוך יותר, ולכן הוחלט בפפירוס לחקור תחומי פעילות רווחיים אחרים.
 
באותה עת, המייסדים של חברת לופה החלו לגלות את הפופולאריות הגוברת של ספרי תמונות. הם היו להוטים לייסד בישראל שוק לאלבומים ומוצרי פוטו מיוחדים אחרים, כמו לוחות שנה אישיים וכרטיסי ברכה. כלקוח לשעבר של פפירוס, הם פנו אליהם לייעוץ בנוגע לתהליך ההדפסה של המוצרים, כאשר לופה הייתה אחראית למיתוג השיווקי של המוצרים ולתוכנה של יצירת האלבומים.  
 
 "הגידול בשימוש במצלמות הדיגיטליות והקישור לאינטרנט בפס רחב בתחילת שנות ה- 2000 שינו את עולם הצילום, ואנו ראינו במגמות אלה הזדמנות אדירה להפוך לחברה מובילה בישראל", מסביר עופר רוזנבאום, מנכ"ל לופה. "ידענו שנוכל לנהל את נושאי השיווק, שירות הלקוחות ופיתוח התוכנה, אולם היינו זקוקים לשותף שינהל את תהליך ההדפסה עצמה. פפירוס הייתה לקוח של חברת HP אינדיגו, והמליצה על מכונת הדפוס של החברה באומרה שזו פלטפורמת ההדפסה המושלמת להפקה של ספרי תמונות באיכות גבוהה, בריצות הדפסה קצרות ובלוחות זמנים צפופים".

"בתחום הזה, האיכות של המוצר המוגמר היא קריטית – אם יש ולו הכתם הקטן ביותר על תמונה כלשהי, הלקוח יחזיר לנו את המוצר", מוסיף ניר ויצמן, מנכ"ל פפירוס. "כיום, מתקבלות תלונות רק על כ- 0.3% מהמוצרים שלנו, וזו הוכחה לאיכות הגבוהה של מכונות הדפוס של HP אינדיגו. המכונות גם מאפשרות לנו להדפיס במהירות ובנפחי הדפסה קטנים – התאמה אידיאלית לשוק ספרי התמונות". 

איכות, מהירות וגמישות

בנוסף למכונות הדפוס של HP אינדיגו, פפירוס מפעילה גם את בקר ההדפסה  HP SmartStream Photo Enhancement Server אשר מתקן באופן אוטומטי את התמונות בספר התמונות ומשפר את איכותן באופן ניכר. "בקר ההדפסה הינו מרכיב חשוב בפתרון שלנו מקצה-לקצה. הוא מספק לנו איכות הדפסה מקצועית בתמונות שצולמו על ידי חובבים. ללא בקר זה, היינו מקבלים תלונות רבות יותר על האיכות ומספר גדול יותר של ספרים היה מוחזר אלינו". 

"אנו כמעט ולא נתקלים בבעיות במכונת הדפוס שלנו, אך במידה ומתעוררת בעיה, אנשי HP מספקים לנו פתרון מהיר. הגיע אלינו טכנאי אפילו בשעה 2:00 לפנות בוקר, כדי לוודא שנוכל לסיים עבודת הדפסה חשובה לפני סוף השבוע", מספר ויצמן. "חשובה לא פחות היא התוכנה של HP לשיפור איכות התמונות. מאחר ואיכות התמונות של לקוחותינו משתנה באופן ניכר מבחינת בהירות, ניגודיות וצבע, לא פשוט להציב תמונות שונות באותו עמוד ולקבל עקביות גוונים טובה. בקר ההדפסה פותר בעיה זו באופן אוטומטי, והופך את חיינו לקלים יותר, ואת המוצר המוגמר למקצועי הרבה יותר".  

צופים אל העתיד

בתחילת השותפות, פפירוס הדפיסה במכונת הדפוס HP Indigo press 3050. מכונת הדפוס הבאה שנרכשה הייתה HP Indigo press 5500. לאחר שהמותג "לופה" החל להתבסס ומספר רב יותר של לקוחות החל להזמין מוצרים באתר החברה, עלה נפח ההדפסה ל-800 ספרי תמונות מדי יום. אז רכשה פפירוס גם את מכונת הדפוס HP Indigo 7500 Digital Press שמגדילה את נפח ההדפסה של החברה ב- 60%, ומספקת מענה מהיר ואיכותי למספר ההזמנות ההולך וגדל, בעיקר בתקופת החגים ובפסח. 

 ספר התמונות האישי הראשון הושק יחד עם HP אינדיגו בשנת 2006. "חברת HP ממלאת תפקיד מרכזי בהצלחה המתמשכת של השותפות שלנו והייתה מעורבת מאוד ביצירת המותג "לופה" מתחילתו", אומר רוזנבאום. "היא סייעה לנו מעבר לתהליך ההדפסה, גם בתחומים נוספים כמו אחסון, ואנו בטוחים שהצוות של HP ימשיך למלא תפקיד מרכזי בהצלחתנו"

הבהרה: המידע המופיע בסיפורי הלקוחות מובא מטעם הלקוחות והינו באחריותם בלבד
1800-800-083
פארק המדע, קרית ויצמן, ת"ד 150, רחובות
© כל הזכויות שמורות ל- אינדיגו