סיפורי הצלחה

ספיגרף - ספי דגן

דפוס ספיגרף – ספי דגן בע"מ הינו עסק משפחתי, שנוסד בשנת 1976 ועסק בתחילה בתחום העתקות שמש ומתן שירותים לתחום ההנדסי. מאז הרחיבה החברה את פעילותה וכיום היא מספקת מגוון רחב של שירותי הדפסה דיגיטלית, מלוחות שנה ופוסטרים, דרך הפקות דפוס של קטלוגים וניירת חברה, ועד לשימוש באפקטים מיוחדים לגימור יוקרתי, כמו הטבעות זהב וכסף וציפוי לכה סלקטיבית. על לקוחות החברה נמנים מוסדות חינוך, יצרניות תרופות, משרדי ממשלה, גופים ציבוריים ולקוחות פרטיים: אדריכלים, מהנדסים, גרפיקאים, חברות בנייה ועוד. 

כספקית של פתרונות מקצה לקצה באמצעות שילוב של מכונות הדפוס ופתרונות הגימור השונים, החברה הינה למעשה ספקית שירותי הדפסה. על השירותים שמציעה החברה נמנים מחלקת גרפיקה, כריכות, הדבקה, קפסולציה, מסגרות ועוד - הכול תחת קורת גג אחת. בבעלות החברה נמצאת מכונת ההדבקה היחידה בארץ, שמסוגלת להדביק כ-500 ספרים בשעה. בנוסף, יכולה החברה לייצר 200-300 כריכות בשעה. 

בשנת 2007, החברה הייתה אחת מהחלוצות בישראל בתחום הפקת ספרי תמונות, כאשר הקימה את האתר Myalbum , להזמנת ספרי תמונות ואלבומים. כיום מהווים ספרי התמונות כ-50% מפעילות החברה. 

"לפני כ-12 שנים, החלטנו לעבור לדפוס הדיגיטלי, מאחר והבנו שפה טמון העתיד של עולם הדפוס", מספר ניר בורשטיין מחברת ספי דגן. החברה הייתה אחת מלקוחות הדגל של חברת Xerox והם מדפיסים במכונת הדפוס שלה עד היום. "מאחר והבנו שעתיד הדפוס נמצא בדפוס הדיגיטלי, החלטנו ליצור נישה ייחודית והיינו למעשה, בין החלוצים בתחום ספרי התמונות בהדפסה דיגיטלית בישראל", מוסיף ניר. 

"הקמנו את אתר Myalbum  כבר בשנת 2007 להפקת אלבומים וספרי תמונות. בשנת 2012, חלה הפריצה הגדולה של החברה, כאשר חברנו לאתר Buy2, שהוא אתר הקניות המוביל בישראל, ואנו מציעים כיום את שירותי ההדפסה והעיצוב שלנו באתר buy2album", מספר ניר.  

לאחרונה רכשה חברת ספי דגן את מכונת הדפוס הדיגיטלית הראשונה של HP: HP Indigo 7500 Digital Press. "האמת היא, שפנינו ל- HP אינדיגו מאחר וחיפשנו פתרונות כוללים שאינם קשורים רק לדפוס, כמו פתרונות לפיתוח עסקי, ניהול רצפת ייצור ותמיכה כוללת. מצאנו מענה לכל הדרישות והשאלות שלנו, מרמת אנשי המכירות ועד לצוותי התמיכה. אנו לקוחות HP אינדיגו תקופה קצרה בלבד, וכבר אנו מרגישים שעוטפים אותנו ותומכים בנו.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"היתרון הגדול של לקוחות HP אינדיגו הוא שזו חברה ישראלית. כאשר אנו נתקלים בבעיה או זקוקים לתמיכה, אנו יודעים שתמיד יש למי לפנות והתמיכה זמינה תמיד", אומר ניר. "רצינו לצמוח ולהתרחב, ולשם כך היינו זקוקים למוצרים חדשים, ליווי צמוד, הדרכה, תמיכה ופתרונות שונים כמו ניהול רצפת ייצור – את כולם קיבלנו מ- HP אינדיגו. 

"ההחלטה האסטרטגית שקיבלנו הייתה שמאחר והחברה נמצאת במגמת התרחבות בתחום הדפוס הדיגיטלי, מכונת הדפוס הקיימת אינה מספיקה, ועלינו לרכוש מכונת דפוס נוספת. מאחר ואנו מתחייבים לספק אלבומים תוך שני ימי עסקים, הרי שעלינו לעמוד בדד-ליין ובעומס עבודה, ואיננו יכולים להרשות לעצמנו תקלות במכונת הדפוס. המגבלה שעמדה בפנינו היא שטח ריצפה מוגבל ועל כן גם סוגיית המקום היוותה גורם מרכזי בבחירת המכונה החדשה. 


"ומאחר ורצינו שתי מכונות דפוס שיעבדו זו לצד זו, בחרנו במכונה הזו, לאור יכולות ההדפסה שלה, וגם לאור העובדה ש- HP אינדיגו הציעה לנו פתרונות כוללים מותאמים לצרכינו. מאז התקנתה, המכונה כבר הספיקה לחולל מהפכה בעסק. בתוך שבועיים מיום התקנתה, כבר הדפסנו 100,000 דפים! כיום, הרוב המכריע של עבודות ההדפסה הדיגיטליות מופקות במכונות הדפוס של HP אינדיגו ואפילו עבודות הדפסה שהופקו בעבר בדפוס אופסט עברו למכונה זו, מאחר וההדפסה כלכלית, מהירה ומשתלמת יותר. 

"תכניותינו לעתיד מתמקדות בתחום ספרי התמונות. אנו עובדים כיום על פיתוחים ופתרונות מעניינים שקיימים בעולם ומתכננים להציגם בעתיד גם בישראל. אנו רוצים גם להרחיב את פעילותנו באתר ולמשוך לקוחות רבים יותר לבצע את ההזמנה של ספרי התמונות אצלנו. הוספנו עיצובים רבים לאתר, עדכונים, רקעים ואלבומים מעוצבים בנושאים שונים כמו  אלבומי שורשים, ספרי מתכונים, אירועים משפחתיים ועוד. אנו גם משקיעים רבות בציוד גימור חדיש ומתקדם שישלים את יכולות ההדפסה שלנו", מסכם ניר. 

הבהרה: המידע המופיע בסיפורי הלקוחות מובא מטעם הלקוחות והינו באחריותם בלבד
1800-800-083
פארק המדע, קרית ויצמן, ת"ד 150, רחובות
© כל הזכויות שמורות ל- אינדיגו