סיפורי הצלחה

פיתקית מפיקה קרטונים מתקפלים איכותיים בעזרת HP אינדיגו

"רכישת מכונת הדפוס הדיגיטלית של HP אינדיגו הינה אחד ההתפתחויות המשמעותיות ביותר בפיתקית בשנים האחרונות. הודות למכונת הדפוס, פיתחנו שוק חדש לגמרי: הפקת ריצות הדפסה קטנות ובינוניות תוך שמירה על רמת איכות גבוהה ביותר".  
מישאל נוריאלי, מנהל השיווק, פיתקית

האתגר

  • להרחיב את ההיצע ולספק לחברות קטנות מארזי קרטונים מתקפלים איכותיים ומשתלמים בריצות הדפסה קצרות ובינוניות
  • לספק לחברת אינקולינה ולחברות קטנות אחרות פתרון מקיף תחת קורת גג אחת, משלב העיצוב ועד לגימור, בנפח הדפסה קטן ובינוני של תוויות וקרטונים מתקפלים. 

הפתרון
מכונת הדפוס HP Indigo WS6000 Digital Press להפקה משתלמת ורב תכליתית של תוויות וקרטונים מתקפלים באיכות גבוהה, בריצות הדפסה קצרות ובינוניות

התוצאות

  • פיתקית הרחיבה את היקף ההזמנות מלקוחות קיימים וזכתה בלקוחות חדשים, הודות לכך שהחלה להציע קרטונים מתקפלים מודפסים דיגיטלית 
  • פיתקית צופה המשך צמיחה, ככל שעולה הביקוש לריצות הדפסה קצרות ובינוניות של אריזות מדי רבעון. 
  • חברת הקוסמטיקה אינקולינה מקבלת כמויות קטנות ומגוון רחב של תוויות ואריזות קרטון שמודפסים באיכות גבוהה, בהתאמת צבעים מושלמת, בזמן ובעלויות שמתאימים ללוחות הזמנים של הייצור בקנה מידה קטן של החברה. 

לסרטון על הצלחת חברת פיתקית

אודות פיתקית 

פיתקית הינה חברה ותיקה בתחום הפקת התוויות בישראל, והיא פועלת מאז שנת 1967. במהלך רוב השנים הללו, דבקה החברה בתחום הליבה שלה, שהוא הפקת מגוון רחב של תוויות ואריזות מתכווצות לחברות ישראליות בתחומים שונים כמו חברות מזון, קוסמטיקה ותרופות. החברה עוסקת בהדפסה בדפוס פלקסו, דפוס משי וכמובן דפוס דיגיטלי. לאחרונה, נכנסה פיתקית לתחום חדש – קרטונים מתקפלים. מהלך זה הוכתב על ידי הדרישה הגוברת והולכת מצד לקוחותיה לאריזות באיכות גבוהה. מהלך זה התאפשר גם הודות לטכנולוגיית הדפוס הדיגיטלי של HP אינדיגו. המוצר החדש של פיתקית מהווה חדשות טובות למותגים קטנים, מאחר והוא עונה על הצורך, שבעבר לא נמצא לו מענה, לאריזות חסכוניות באיכות גבוהה. 

"רכישת מכונת הדפוס הדיגיטלית של HP אינדיגו הינה אחד ההתפתחויות המשמעותיות ביותר בפיתקית בשנים האחרונות" אומר מישאל נוריאלי, מנהל השיווק בפיתקית. "הודות למכונת הדפוס של HP אינדיגו, פיתחנו שוק חדש לגמרי: הפקת ריצות הדפסה קטנות ובינוניות תוך שמירה על רמת איכות גבוהה ביותר. מכונת הדפוס מאפשרת לנו לספק פתרון מצוין ללקוחות שאינם מעוניינים בכמויות גדולות, אולם בשבילם האיכות חשובה ביותר והם רוצים תוצאות טובות במחיר סביר".  

מכונת הדפוס של HP אינדיגו מאפשרת כניסה לשוק הקרטונים המתקפלים

ככל שחברת פיתקית צברה ניסיון בעבודה עם מכונת הדפוס ,HP Indigo WS6000 Digital Press 
היא פיתחה שוק חדש וחשוב נוסף - קרטונים מתקפלים. החברה השתמשה במכונה בעיקר להפקת תוויות, אולם "ראינו דרישה גבוהה מצד לקוחות לקופסאות קרטון בכמויות קטנות ובינוניות, כמה אלפי קופסאות מכל סוג", נזכר נוריאלי. "בשוק הקרטונים המתקפלים הישראלי, שמבוסס בעיקר על דפוס האופסט, לא היה קיים פתרון טוב לדרישה זו. אולם, עם מכונת דפוס דיגיטלית, יכולנו להציע פתרון טוב". 

פיתקית מדפיסה כיום במכונת הדפוס HP Indigo WS6000 Digital Press תוויות וקרטונים מתקפלים, ומציעה ללקוחותיה מוצרים באיכות צבע עקבית, ואת הנוחות של ספק כל הפתרונות תחת קורת גג אחת, מעיצוב דרך הדפסה עד גימור. 

דרישה הולכת וגוברת לתוויות ואריזות 

"אנו רואים דרישה הולכת וגוברת בקרב הלקוחות להדפסה איכותית על קרטון, במטרה לקבל קופסה מושלמת בכמויות קטנות. אנו יכולים גם להציע להם פתרונות אחרים, כמו הדפסת מידע משתנה", אומר נוריאלי. 

מכונת הדפוס של HP אינדיגו משתלבת היטב עם המכונות האחרות בפיתקית ומאפשרת לה להציע ללקוחותיה מגוון רחב של פתרונות גימור לתוויות קרטונים. "אנו יכולים להציע פתרונות שונים לקישוט המוצרים בדפוס דיגיטלי ואז פתרונות גימור עם דפוס משי או הטבעה בחום, הן בקופסאות והן במדבקות. זהו פתרון מושך שמסייע רבות ללקוחותינו", אומר נוריאלי. 

חברה קטנה רואה יתרונות גדולים בתוויות ואריזות מודפסות דיגיטלית 

אינקולינה, חברה משפחתית לייצור מוצרי טיפוח טבעיים, היא אחת מבין ממספר הולך וגדל של חברות שנהנות מיכולות ההדפסה הדיגיטליות של פיתקית. 

כאשר אינקולינה החליטה להתחיל לארוז את מוצריה בקופסאות קרטון, הם פנו באופן טבעי לבתי דפוס להפקת קרטונים מתקפלים בעלי ציוד אנאלוגי בלבד. אולם, דרישת המינימום הגבוהה והדרישה להזמין מספר זהה של קופסאות עבור כל המוצרים בשל המורכבות הגדולה של הכנת הלוחות להדפסה, היוו מכשול גדול בפני החברה. בחברת אינקולינה ידעו שכחברה קטנה הם אינם יכולים להחזיק מלאים גדולים, ובמקרה שיש צורך לבצע שינוי במרכיבי המוצרים, לא ניתן יהיה להשתמש במוצרים במלאי. 

למזלה של אינקולינה,  פיתקית כבר החלה לפתח את תחום הקרטונים המתקפלים בעזרת מכונת הדפוס של HP אינדיגו. פיתקית הראתה לאינקולינה כיצד ניתן להדפיס את אריזת המוצר החיצונית באותה מכונת דפוס ששימשה להדפסת התוויות של החברה – פתרון שמהווה מענה מושלם עבור המותג של אינקולינה, כמויות הייצור והתקציב. 

פיתקית הציעה לאינקולינה פתרון יצירתי שעונה על צרכי האריזה הייחודיים שלה: הדפסה במכונת הדפוס HP Indigo WS6000 Digital Press על הצד המחוספס של מצע הקרטון ואז ציפוי בלמינציה מט. האריזה באיכות גבוהה והיכולת לקבל הן את התוויות והן את הקרטונים אצל אותו ספק מהווים שילוב מנצח עבור אינקולינה. 

יונתן אלור, הבעלים של אינקולינה, מספר: "זה היה מאוד חשוב לנו לשמור על החיבור למקור הטבעי ממנו אנו באים, אך באותה עת, לשדר מראה יוקרתי למוצרינו - ולעשות את כל זאת מבלי להשקיע יותר מדי באריזה. היכולת להפיק כמות קטנה יחסית מבלי שניאלץ להדפיס בקנה מידה גדול, הינה בעלת חשיבות גדולה עבורנו. 

"נוח לנו גם שיש מקור אחד שמספק את כל האריזות, תוויות וקרטונים, בלא שנצטרך להתרוצץ בין ספקים שונים", מציין אלור. הוא גם מעריך את היכולת לקבל כמות אריזות נוספת כמעט באופן מיידי, כמו גם היכולת להפיק תוויות ואריזות בכמויות קטנות למוצרי ניסיון. 

הזמנות גדולות ולקוחות חדשים 

הפקת תוויות וקרטונים מתקפלים במכונת הדפוס של HP אינדיגו הינה הצעה עסקית מנצחת עבור פיתקית. נוריאלי מדווח שלקוחות קיימים בתחום התוויות הוסיפו אריזות להזמנות שלהם, ולקוחות חדשים מביעים התעניינות בשל ההצעה הנוחה ורחבת ההיקף. 

נוריאלי אומר: "איני חושב שניתן היה לדמיין את פיתקית בשנת 2013 ללא מכונת הדפוס הדיגיטלית של HP אינדיגו. מכונת ה- WS6000 כבר פועלת במלוא הכוח, ואנו בודקים רכישה של מכונת דפוס נוספת של HP אינדיגו. המגמה בשוק כיום נוטה לריצות הדפסה קצרות, ובעזרתה של HP אינדיגו, אנו יכולים לענות על כל דרישותיהם של לקוחותינו". 

סרטון על חברת פיתקית

הבהרה: המידע המופיע בסיפורי הלקוחות מובא מטעם הלקוחות והינו באחריותם בלבד
1800-800-083
פארק המדע, קרית ויצמן, ת"ד 150, רחובות
© כל הזכויות שמורות ל- אינדיגו