סיפורי הצלחה

פרינטיב

"הדפסה במכונת הדפוס HP Indigo W7200 Digital Press חוסכת זמן וכסף, מגבירה את הפרודוקטיביות ומספקת תוצאה משתלמת ביותר הן ללקוחותינו והן למתח הרווחים שלנו". 
זמיר בר לב, מייסד דפוס פרינטיב.

האתגר:
ליצור עסק הוצאה לאור והדפסה דיגיטלית שקובע מודל עסקי חדש

הפתרון:
מכונת הדפוס HP Indigo W7200 Digital Press
מכונת הדפוס HP Indigo 7000 Digital Press
בקר ההדפסה HP SmartStream Production Pro Print Server
שיתוף פעולה הדוק עם HP אינדיגו, כדי ליצור פתרון מותאם להדפסה דיגיטלית מקצה לקצה

התוצאות: 
הפקת ספרים על פי דרישה, בריצות הדפסה קצרות ומשתלמות
אפשרויות גימור יעילות כחלק אינטגרלי של מכונת הדפוס (in-line) לרבות קיפול וסידור אלפביתי
חדירה לשווקי נישה בתחום הווצאה לאור ומתן אפשרויות כריכה מגוונות
שיפור בשמירה על איכות הסביבה וניהול עלויות טיפול בפסולת

סיפור ההצלחה
חברות דפוס דיגיטלי בעלות חזון החלו לחקור בשנים האחרונות את שוק ההוצאה לאור. שוק זה, שמאופיין במובנו המסורתי בהדפסות בנפח גבוה, אינו שוק שמקושר בדרך כלל עם דפוס דיגיטלי, שמתאפיין בדרך כלל בריצות הדפסה קצרות. אולם, זמיר בר לב, המייסד של דפוס פרינטיב מירושלים נכנס בהצלחה לשוק ההוצאה לאור ונעזר בו כדי להרחיב את החברה שלו.

כאשר בר לב ראה מכונת דפוס דיגיטלי לראשונה, הוא שימש כמנהל סוכנות פרסום. הוא זיהה כיצד טכנולוגיה זו יכולה לחולל שינוי בעסק שלו. מה שבר לב זיהה אינו כיצד דפוס דיגיטלי יכול לעשות את מה שכבר נעשה באופן קונבנציונלי, אלא כיצד ניתן להפיק באמצעות דפוס דיגיטלי מוצרי דפוס חדשים שלא ניתן היה להפיקם בעבר.
 
שלושים שנה מאוחר יותר, דפוס פרינטיב צמח מחמישה עובדים ל-85. בשנת 2008, רכש פרינטיב את מכונת הדפוס HP Indigo press 5500 ובכך סימן את פריצת הדרך של בית הדפוס שעבר להפקה דיגיטלית מקצה לקצה. 15 חודשים מאוחר יותר, שדרג בית הדפוס את המכונה למכונת הדפוס HP Indigo 7000 Digital Press, ומאוחר יותר דפוס פרינטיב אף שימש כאתר בטא למכונת הדפוס החדשה HP Indigo W7200 Digital press.

דפוס פרינטיב התעניין גם בנישת שוק נוספת שנמצאת בצמיחה מהירה - הוצאה לאור עצמית של ספרים. החברה הפיקה באופן משתלם פרויקטים הנעים מריצת הדפסה של 40 עותקים כרוכים בני 1,000 עמודים ועד לריצות הדפסה בנות מאות עותקים של קטלוגים לאמנות הכוללים גם מידע משתנה. 

דפוס פרינטיב הפך בשמחה לאתר בטא של הפתרון החדש מבית HP אינדיגו, וזאת בשל היכולות שהציעה המכונה להדפסת ספרים בריצות קצרות ועל פי דרישה. פורמט ההדפסה הארוך של מכונת הדפוס סיפק לפרינטיב את גמישות ההדפסה שבה היה מעוניין כדי להפיק ספרים. פורמט ארוך זה איפשר לחברה להעביר את הדפסת הספרים לפלטפורמה דיגיטלית. 

כאתר בטא, דפוס פרינטיב סיפק ל- HP אינדיגו משוב ישיר בנוגע ליכולות ולתכונות של מכונת הדפוס החדשה. למשל, דפוס פרינטיב הציע לשמר את הטרמינולוגיה ואת סטנדרט הגודל הנהוגים אצל לקוחות הספרים שלו. HP אינדיגו הסכימה שזהו שיקול חשוב, וכיווננה בהתאם לכך את גודל הגלילים במכונה לרוחב של 35 ס"מ. 

"הדפסה במכונת הדפוס HP Indigo W7200 Digital Press חוסכת זמן וכסף, מגבירה את הפרודוקטיביות ומספקת תוצאה משתלמת ביותר הן ללקוחותינו והן למתח הרווחים שלנו", מספר זמיר בר לב, מייסד דפוס פרינטיב. "הדפסה דיגיטלית בריצות קצרות יכולה להפחית את העלויות וההשפעות על איכות הסביבה בהשוואה לדפוס אופסט מאחר והיא עושה שימוש יעיל הרבה יותר בנייר. דפוס אופסט מפיק כמות ניכרת של פסולת כימית שהטיפול בה גוזל זמן וכסף. בדפוס הדיגיטלי, מניסיוני, כמות הפסולת נמוכה באופן משמעותי, ובכך פוחתים גם הזמן והעלויות הנדרשים לטיפול באשפה". 

"בריצת הדפסה טיפוסית של 500 עותקים בני 200 עמודי A4, הרי שנדרש יום שלם כדי לחשוף 100 לוחות דרך מכשיר CTP, יום נוסף כדי להדפיס 25 ריצות הדפסה של 500 עותקים, 66 שעות כדי שהדיו יתייבש ועוד יום אחד לקיפול וסידור. עם מכונת הדפוס 7200 שמחוברת למכשירי החיתוך והקיפול, הרי שאנו מגיעים לאותן תוצאות בתוך 10 שעות, לרבות הכנת המכונה לעבודה והפסקות בהדפסה", מסביר בר לב על ההבדל בין הדפסת ספרים בדפוס דיגיטלי לעומת דפוס אופסט. 

"באופן מסורתי, בתי הוצאה לאור שעובדים בשווקים קטנים נדרשו להפיק ריצות הדפסה בכמויות שנעות בין 1,000 ל- 5,000 עותקים. זאת משום שדפוס אופסט יקר מדי לריצות קצרות יותר, ולא בשל צורך אמיתי בשוק. כעת, בית הוצאה לאור יכול לבחון את השוק עם ריצות הדפסה קצרות ביותר לפני שהוא מתחייב לעלויות נוספות", מסכם בר לב.

הבהרה: המידע המופיע בסיפורי הלקוחות מובא מטעם הלקוחות והינו באחריותם בלבד
1800-800-083
פארק המדע, קרית ויצמן, ת"ד 150, רחובות
© כל הזכויות שמורות ל- אינדיגו