סיפורי הצלחה

קבוצת אמקה מגדילה את התפוקה

"אנו יכולים להדפיס במהירות כמעט כפולה עם מכונת הדפוס HP Indigo 5600 Digital Press. על ידי הכפלת הפרודוקטיביות שלנו, הגברנו את אמון הלקוחות ביכולות שלנו כספק שירותי דפוס". 
אופיר אדר, סמנכ"ל טכני, קבוצת אמקה. 

 האתגרים:
הגברת הפרודוקטיביות והפחתת עלויות הייצור על ידי העברת עבודות הדפסה מדפוס אופסט לדפוס הדיגיטלי.
לשמור על מעמד החברה כמובילת שוק שמציעה מגוון רחב של פתרונות הדפסה מיוחדים על מגוון מצעי הדפסה.
לשכנע לקוחות לעבור לדפוס דיגיטלי
ליצור כרטיסי ISO (כרטיס קירבה או RFID) מ- PVC באיכות עבור מגוון רחב של לקוחות ולעמוד בכל דרישות האבטחה הנדרשות. 

הפתרון: 
מכונת הדפוס HP Indigo 5600 Digital Press עם טכנולוגיית HP ElectroInk (עם תהליך HP Indigo One Shot Color, שמבטיח רגיסטרציה מושלמת באמצעות העברת כל הפרדות התמונה בו זמנית ב"מכה אחת" למצע ההדפסה, ודיו HP ElectroInk UV Red). 

התוצאות: 
הפרודוקטיביות הוכפלה והעלויות פחתו באופן משמעותי באמצעות מכונת הדפוס HP Indigo 5600 Digital Press.
היכולת של מכונת הדפוס החדשה להדפיס על PVC והן על נייר פירושה שמכונת דפוס אית עובדת למעשה במקום שתי מכונות.
אמון גבוה של הלקוח במכונות הדפוס הדיגיטליות הודות לאיכות הדפסה בלתי מתפשרת וחיסכון בזמן.
החברה מציעה כרטיסים למאגר לקוחות גדול, ומדפיסה נתונים נסתרים בעזרת דיו HP ElectroInk UV Red בכרטיסים בעלי רמת אבטחה גבוהה.

האתגר הגדול שניצב בפני עבור ספקי שירותי הדפסה הינו מציאת האיזון הנכון בין כמות לאיכות. בשוק תחרותי, כולם שואפים להציע ללקוחות מגוון רחב של מוצרים יחד עם רמת איכות עקבית ואחידה.
 
קבוצת אמקה היא בעלת ניסיון רב שנים בהגשמת מטרות אלה. הקבוצה שנוסדה לפני למעלה מ-60 שנה ע"י משפחת קליין במטרה לייצר מוצרי נייר זכוכית עבור תעשיית הנגרות והעץ, הפכה לאחת מחברות הדפוס המסחרי הגדולות בישראל.
 
עם למעלה מ- 300 עובדים ו-7 חטיבות, קבוצת אמקה מציע כיום ללקוחותיה דיוור ישיר, טפסים, מעטפות, כרטיסים, גלילים, תוויות וציוד משרדי – כולם תחת קורת גג אחת. אולם, למרות הצמיחה המהירה, אמקה שמרה על מחויבותה לספק ללקוחותיה פתרונות הדפסה מיוחדים ואיכותיים. 

כסמנכ"ל טכני של קבוצת אמקה, אופיר אדר מבין את חשיבות הטכנולוגיה בתערובת מנצחת זו. לחברה היסטוריה ארוכה עם מכונות הדפוס של HP אינדיגו. החברה רכשה את מכונת הדפוס הראשונה של אינדיגו, HP Indigo press s2000  בשנת 2006. לאחר מכן, רכשה החברה את מכונות הדפוס HP Indigo press 3000 ו- HP Indigo press 3050. בסוף שנת 2011, החברה החליטה לרכוש מכונת דפוס נוספת. 

"חברת HP מעולם לא איכזבה אותנו. אנו סומכים על החברה ועל הטכנולוגיה שלה, ואמון זה, יחד עם היתרונות המוכחים של הדפוס הדיגיטלי, הם שהביאו אותנו לבחון את מכונת הדפוס HP Indigo 5600 Digital Press כתחליף למכונות דפוס האופסט שלנו בעבודות הדפסה מסוימות", מסביר אדר. "לא היה זה משתלם עבורנו להפעיל מכונה כה גדולה עבור עבודות הדפסה בנפח בינוני, בשל זמן ההכנה הארוך וכיוונה של המכונה. עם מכונת הדפוס החדשה תהליך ההכנה והכיוון של מכונת הדפוס מהירים הרבה יותר, כך שאנו יכולים להדפיס כמויות קטנות יותר באיכות גבוהה ביותר ובזמן יציאה לשוק מהיר יותר. הודות ליתרונות אלה, לקוחותינו סומכים מאוד על היכולות שלנו. אנו יכולים להדפיס במהירות כמעט כפולה ממכונת הדפוס הישנה שלנו HP Indigo press s2000, כך שלמעשה הכפלנו את התפוקה שלנו". 

מכונת הדפוס החדשה HP Indigo 5600 Digital Press מגבירה את תחומי הדפסת כרטיסי ISO וקידום עסקאות (Trans-promo)
הודות ליכולת מכונת הדפוס לעבור בקלות בין עבודות הדפסה ובין מגוון מצעי הדפסה שונים, מכונת הדפוס HP Indigo 5600 Digital Press ממלאת תפקיד כפול באמקה. החברה משתמשת במכונה בשני יישומים עיקריים: הדפסת כרטיסים שעומדים בכל תקני ISO בחטיבת הכרטיסים, אמקה קארד, והדפסת חשבוניות לקידום עסקאות שמופקות בחטיבת אמקה דיוור ישיר.

 אדר מספר: "אנו יכולים עתה להשתמש באותה מכונת דפוס כדי להדפיס הן על נייר והן על PVC, משמעות הדבר היא שמכונת דפוס אחת עושה את העבודה של שתי מכונות. לפני שרכשנו את המכונה, הייתי צריך לשכנע את ההנהלה שהדפסת יישומי כרטיסים וקידום עסקאות במכונת הדפוס החדשה  תגביר את הפרודוקטיביות של החברה, תפחית עלויות הפקה ותאפשר לנו לזכות בלקוחות חדשים – וזה בדיוק מה שקרה בפועל". 

אמקה עושה שימוש במצב ההדפסה הייחודי של HP אינדיגו, צבע ב"מכה אחת" (One Shot Color) במכונת הדפוס כדי להפיק יישומים מיוחדים על מגוון רחב של מצעי הדפסה סינטטיים, לרבות PVC. הכרטיסים שמפיקה אמקה כוללים בין השאר כרטיסי מתנה, כרטיסי חברות, כרטיסי עובד, וכרטיסים בעלי שבב אלקטרוני, שנמצאים כולם בשימושן של לקוחות אמקה שעליה נמנים הבנקים הגדולים בישראל, רשתות שיווק, מועדוני לקוחות, חברות וארגונים ממשלתיים.
 
בכרטיסים שבהם נדרשת רמה גבוהה של אבטחה, אמקה משתמשת בדיו HP ElectroInk UV Red כדי להדפיס נתונים נסתרים, והיא משתמשת בדיו HP ElectroInk White כדי להדפיס על מגוון רחב של מצעי הדפסה, לרבות מצעים שקופים, סינטטיים, מטאליים, וקרטון עבור קרטונים מתקפלים. 

אמקה משתמשת במכונת הדפוס החדשה כדי להדפיס עבודות הדפסה בתחום קידום העסקאות עבור רשתות שיווק, חברות גז, חברות לשירותים טכניים ובנקים. "לקוחותינו צריכים לשנות באופן דינמי את הגרפיקה והמסרים השיווקיים בחשבונות ובחומרי הקידום שלהם. המהירות והאיכות של מכונת הדפוס מאפשרת לנו לעשות זאת בזמן יציאה לשוק מהיר ביותר", מסביר אדר. 

אספקה מהירה באיכות אופסט דיגיטלית 
 אדר הוא מאמין גדול בטכנולוגיה דיגיטלית. "אנו מנסים לשכנע את רוב לקוחותינו לעבור מדפוס אופסט לדפוס דיגיטלי בשל יתרונותיו הרבים. השימוש בפלטפורמה הדיגיטלית הוא הרבה יותר פרודוקטיבי וגמיש. עלויות ההכנה הגבוהות בדפוס אופסט פירושן שעל הלקוחות להתחייב לעיצוב מסוים. בדפוס הדיגיטלי, לעומת זאת, הם יכולים לבצע שינויים ביתר קלות. אנו מקבלים את קובץ העיצוב מהלקוח ומדפיסים אותו יחד עם קובץ הנתונים באותו שלב – זה פשוט כמו שזה נשמע!" 

"עם מכונת הדפוס החדשה HP Indigo 5600 Digital Press, אנו מקבלים את הרב-צדדיות של פתרון דיגיטלי עם איכות כמעט זהה לדפוס אופסט מסורתי. אנו מקבלים משוב מצוין מלקוחותינו, ורובם המכריע אפילו לא מבחין בהבדל. כך שאנו יכולים לספק ללקוחותינו מוצר באיכות הגבוהה ביותר בפרק זמן קצר ביותר. זהו גורם מכריע ביכולתנו לשמור על מעמדנו כחברה מובילה בישראל", מסכם אדר.

 

לסרטון המספר על קבוצת אמקה

לאתר חברת אמקה 

 הערות: 
קבוצת אמקה הכפילה את הפרודוקטיביות בהשוואה להדפסה במכונת הדפוס הישנה, HP Indigo s2000 press. 
בשנת 2012, קבוצת אמקה שימשה כאתר בטא עבור מכונת הדפוס החדשה HP Indigo 5600 Digital Press.

 

הבהרה: המידע המופיע בסיפורי הלקוחות מובא מטעם הלקוחות והינו באחריותם בלבד
1800-800-083
פארק המדע, קרית ויצמן, ת"ד 150, רחובות
© כל הזכויות שמורות ל- אינדיגו