סיפורי הצלחה

רשתון מגדילה את הרווחים ואת היתרון התחרותי

"עם מכונת הדפוס של HP אינדיגו ויכולת ה"צבע במכה אחת" שהיא מציעה, אני יכול להציע ללקוחותיי מחיר נמוך יותר, עם גמישות רבה יותר בעיצוב, והם יכולים ליצור מספר גרסאות בריצות הדפסה קצרות ובזמן אספקה מהיר יותר. למרות שהמחיר ללקוח נמוך יותר, הרווחים שלנו נשארים גבוהים". 
יריב קולקר, מנכ"ל רשתון 

האתגר: 

 • האסטרטגיה המרכזית של החברה : האצת מעבר של עבודות הדפסה מדפוס משי לדפוס דיגיטלי כדרך לשיפור התפעול העסקי
 • להגדיל את הרווחיות פר עמוד בהדפסת מדבקות ותוויות, תוך מתן הדפסה באיכות גבוהה, שירות קשוב ומחירים תחרותיים
 • להרחיב את מגוון מצעי ההדפסה ביישומי דפוס תעשייתי ולהגדיל את היכולת הדיגיטלית
 • לקצר את זמן האספקה ולאפשר תכנון עבודה מדויק יותר כדי לעמוד בדרישות הלקוחות לאספקה מיידית
   

הפתרון

 • מכונת הדפוס HP Indigo 5500 Digital Press עם הטכנולוגיה One-Shot color ("צבע במכה אחת") להפקת יישומי דפוס תעשייתי באיכות גבוהה, והדפסה על מצעי הדפסה פלסטיים ואחרים, בזמני אספקה מהירים יותר ועלות נמוכה הרבה יותר מדפוס משי
 • למרות שמכונת הדפוס HP Indigo 5500 Digital Press משמשת בדרך כלל לדפוס מסחרי, הרי שברשתון היא משמשת בהצלחה להפקה רווחית של יישומי דפוס תעשייתי באיכות גבוהה. 
 • מכונת דפוס של HP אינדיגו מהדור החדש החליפה את מכונת הדפוס HP Indigo Digital Press s2000 בת ה-10. 

תוצאות

 • עסקי הדפוס הדיגיטלי צמחו בכשליש בשלושת החודשים שלאחר השדרוג למכונת הדפוס HP Indigo 5500 Digital Press. כ-60% מנפח ההדפסה של רשתון הם כעת דיגיטליים. 
 • הפקה של עבודות הדפסה אופייניות שארכה בעבר כשבועיים בדפוס משי, אורכת כיום בין יום ליומיים בדפוס הדיגיטלי של HP אינדיגו. 
 • רשתון הגדילה את הרווח הגולמי הכולל, כאשר רוב הצמיחה ברווחים נובעת מדפוס דיגיטלי.
 • רשתון זוכה בלקוחות חדשים ומרחיבה התקשרויות קיימות בכך שהיא מציעה מחירים נמוכים יותר וזמני אספקה מהירים יותר בעזרת הדפוס הדיגיטלי של HP אינדיגו, להפקת מגוון רחב של יישומי דפוס תעשייתיים, בתוספת היתרון של גמישות עיצובית רבה יותר. 

חברת רשתון נוסדה בשנת 1975 כחברה משפחתית, ונמכרה למשקיעים פרטיים בשנת 2002. בראש החברה עומד היום יריב קולקר, בנו של מייסד החברה. בעשורים הראשונים לפעילותה, עסקה החברה בדפוס משי על גבי פנלים ממתכת והפקת מדבקות תעשייתיות עבור מכונות תעשייתיות וציוד לחברות בתחום ההיי טק,  תקשורת, אלקטרוניקה וציוד רפואי. במשך השנים, החברה הרחיבה את פעילותה לתחום צביעה תעשייתית ותחומים נלווים נוספים.   

דפוס דיגיטלי הוכיח עצמו כמשתלם יותר 

קולקר הוביל את החברה לעידן הדיגיטלי, עם רכישת מכונת הדפוס HP Indigo Digital Press s2000 בתחילת שנת 2000, בדיוק בזמן כדי לסייע לחברה לצלוח בשלום את הנפילה הגדולה של חברות ההיי טק בתחילת שנות ה- 2000. "כאשר חלה ירידה בשוק ההיי טק, חלה גם ירידה בתחום דפוס המשי שלנו", מספר קולקר. "חלה עלייה בביקוש למוצרים באיכות גבוהה כמו לוחות מקשים ומדבקות, ואנו העברנו את לקוחותינו מדפוס משי לדפוס הדיגיטלי. בזכות מכונת הדפוס הדיגיטלית של HP אינדיגו, יכולנו לספק עבודות הדפסה מהר יותר, להציע מחיר נמוך יותר ולשפר את חוויות העיצוב".  

כאשר המיתון הגדול הכה את התעשייה לקראת תום העשור, חברת רשתון החליטה לייעל ולצמצם את פעילותה ולהתמקד בדפוס תעשייתי. בנוסף לדפוס משי ודפוס דיגיטלי, החברה מציעה גם שירותי דפוס אופסט, מדבקות קריסטל מובלטות, שירותי גימור ועיצוב. רשתון מוגדרת כספק פתרונות מקצה לקצה (one-stop shop) בכל הקשור לדפוס תעשייתי ויכולה להציע ללקוחותיה שירותי דפוס רבים ומגוונים בתחום התעשייתי. 

האיכות הגבוהה, היעילות והמחיר המשתלם של ההדפסה במכונת הדפוס של HP אינדיגו מאפשרים לרשתון להעביר עבודות דפוס רבות מדפוס משי לדפוס הדיגיטלי. יכולות אלה תרמו רבות לעובדה שרשתון הצליחה להגדיל את ההכנסות והרווח, למרות המיתון וההאטה. 

לעשות הרבה יותר עם הרבה פחות

בתחילת שנת 2013, רשתון נזקקה ליכולת דיגיטלית נוספת ולכן היא החליפה את מכונת הדפוס הראשונה שלה במכונת דפוס מתקדמת יותר, HP Indigo 5500 Digital Press, שמציעה מהירות הדפסה ואיכות גבוהות יותר ותמיכה במגוון רחב יותר של מצעי הדפסה. הטכנולוגיה המתקדמת  One-Shot Color של HP אינדיגו, שפירושה צבירת כל הפרדות התמונה על השמיכה והעברתם למצע ההדפסה בו זמנית ב"מכה אחת", משמשת את רשתון להדפסת כמעט כל עבודות ההדפסה שלה, ומאפשרת לה ליצור יישומים רבי ערך המודפסים על מצעי הדפסה סינטטיים. 

לפני התקנת מכונת הדפוס החדשה, הדפוס הדיגיטלי היווה כ- 45% מנפח הפעילות של רשתון. בתוך ששה חודשים, הדפוס הדיגיטלי צמח לכ-60% מנפח הפעילות – חדשות מצוינות לשורה התחתונה של רשתון. "שיעור הרווח הגולמי נמצא בעלייה והוא נובע מהדפוס הדיגיטלי", אומר קולקר. 

הצמצום המשמעותי בזמני האספקה, ממספר שבועות למספר שעות או ימים, מאפשר לרשתון למכור ולהפיק מספר רב יותר של עבודות הדפסה. מכונת הדפוס HP Indigo 5500 Digital Press גם הרחיבה את מגוון היישומים שברשותה של רשתון. החברה מפיקה מגוון רחב של יישומי מדבקות עבור מכונות, מוצרי צריכה, ברזי משקאות, ציוד אלקטרוני ועוד, על מגוון רחב של מצעי הדפסה סינטטיים, לרבות פולי קרבונט, PVC, פוליאסטר, פלסטיק לנטיקולרי ופוליפרופילן.

ברגע שלקוחות רואים דוגמאות של העבודות שלהם מודפסות במכונת הדפוס של HP אינדיגו, הם נוטים להיות פתוחים מאוד לרעיון המעבר לדפוס דיגיטלי. "ברוב המקרים, לקוחותינו היו מרוצים מדפוס משי, אך כאשר אנו מספרים להם על איכות וגמישות ההדפסה שמציע הדפוס הדיגיטלי, הם מכירים ביכולות הדפוס הדיגיטלי ומעדיפים אותו", קולקר מציין.  

מבחינת לקוחות חדשים, מכונת הדפוס HP Indigo 5500 Digital Press פתחה את הדלתות לרשתון ממש מיומה הראשון בחברה. חברה גדולה ובינלאומית לייצור מערכות השקיה הייתה על הכוונת של רשתון במשך שנים, אולם רשתון תמיד הפסידה בשורת המחיר – עד אשר היא התקינה את מכונת הדפוס החדשה. 

קולקר מסביר: "ביום שחתמנו על רכישת מכונת הדפוס החדשה, מנהל השיווק שלי פנה אליהם שוב. ביצענו את עבודת ההדפסה הראשונה בדפוס משי במחירי עלות. ואז, בעבודת ההדפסה הבאה, הבאנו להם לאישור דוגמת הדפסה בדפוס הדיגיטלי. הם הסכימו שאיכות ההדפסה הייתה זהה באיכותה לדפוס המשי.  חברה זו היא כיום לקוח קבוע שלי ומבצעת הזמנות קבועות בשפות שונות,המיוצרות באופן דיגיטלי מלא".

מעבר ללקוחות חדשים, מכונת הדפוס חדשה גם סייעה לרשתון להרחיב את עסקיה עם לקוחות קיימים. אחת מלקוחות אלה היא לקוחה ותיקה של רשתון, חברה מובילה בעולם לייצור מוצרי פלסטיק. בעבר כל המדבקות התעשייתיות של חברה זו הודפסו בדפוס משי. כיום הן 100% דפוס דיגיטלי. "כאשר העברנו אותם מדפוס משי לדפוס דיגיטלי, נפח ההדפסה עלה וזמני האספקה ירדו", אומר קולקר. "היכולת שלנו להפיק מספר גדול של מדבקות במגוון רחב וזמני אספקה מהירים אפשר לנו להגדיל את העסק שלנו. כיום אנו מבצעים ייצור המוני עבור חברה זו על בסיס שבועי", קולקר מציין. 

ריצות ההדפסה הקצרות וזמני אספקה מהירים הם בונוס מצוין ללקוחות כמו חברת הפלסטיקה שצריכה להתאים את המוצרים שלה לדרישות המשתנות תדיר בשוק. "קולקר מסכם: "הקמעונאים אינם מעוניינים יותר להחזיק במלאי, כך שלקוחותינו מקבלים הזמנות לכמויות קטנות יותר. פירושו של דבר שלקוחותינו זקוקים לתוויות ואריזות בכמויות קטנות יותר. הדפוס הדיגיטלי מהווה את ההתאמה המושלמת לדרישה זו". 

 

 

הבהרה: המידע המופיע בסיפורי הלקוחות מובא מטעם הלקוחות והינו באחריותם בלבד
1800-800-083
פארק המדע, קרית ויצמן, ת"ד 150, רחובות
© כל הזכויות שמורות ל- אינדיגו